searchIcon
burger menu icon close icon
detail-header.png

Hakkımızda

İş Enerji Yatırımları A.Ş. (İş Enerji), İş Bankası Grubu’nun bir parçası olarak 2022 yılı Ağustos ayında kurulmuştur. Kısa sürede yapmış olduğu ortaklık anlaşmalarıyla başta rüzgar, güneş santralleri olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı entegre bir enerji portföyüne sahip olan İş Enerji, İş Bankası Grubu'ndan almış olduğu güçle kısa sürede Türkiye'nin önde gelen enerji firmalarından olmayı hedeflemektedir.


2022 yılından beri İş Bankası iştiraki olarak faaliyetlerine devam eden İş Enerji Yatırımları A.Ş. yurtiçi faaliyetlerinin yanı sıra yurtdışında da kurmuş olduğu şirketlerle proje geliştirme ve yapım çalışmalarına devam etmektedir. 2023 yılı sonunda 833 MW kurulu güce sahip olan İş Enerji'nin hedefi ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmanın yanı sıra çevreye duyarlı ve verimli yatırımlar yaparak Türkiye'nin önde gelen enerji üreticileri arasında yer almaktır.


İş Bankası Grubu’nun enerji bağımlılığını azaltacak dönüşümü yönetme ve enerji sektöründe etkili bir aktör olma misyonlarına sahip olan İş Enerji, vizyon olarak, grubun sürdürülebilirlik yaklaşımına ve bu yaklaşımının bir parçasını oluşturan “yeşil ekonomi” dönüşümüne katkı sağlamayı amaçlamaktadır.